Niedzielna Msza św. z udziałem dzieci w naszej Parafii

Uczestnictwo w niedzielnej Mszy świętej jest, obok codziennej modlitwy, filarem wychowania dzieci w wierze. Jednak Msza święta z dziećmi bywa nieraz dla rodziców bardzo stresującym wydarzeniem. Co zrobić, by niedzielna obecność w kościele była dla dziecka czymś naturalnym i wynikała z potrzeby serca? Najlepiej udać się do kościoła na Mszę św. dla rodzin z dziećmi.

W naszej Parafii taka Msza św. odprawiana jest w ciągu roku katechetycznego w każdą niedzielę o godz. 10.30. I trzeba przyznać, że z każdym miesiącem pojawia się na niej coraz większa grupka dzieci. 

Podczas Mszy św. celebrans O. Zbigniew Kutka O.Carm stara się zaktywizować wszystkich jej małych uczestników. W czasie kazania zaprasza dzieci w okolice ołtarza, następnie wchodzi z nimi w dyskusję lub pyta o poszczególne elementy czytania i o ich znaczenie. Mniej śmiałych uczestników zaprasza do pierwszych ławek, by lepiej widziały i słyszały co się dzieje w prezbiterium. Bardzo często przynosi także rekwizyty czy obrazki nawiązujące do Ewangelii. Sprzyja to zaciekawieniu, żywej dyskusji i zaangażowaniu dzieci. Niedzielną liturgię ubogaca także śpiew scholi dziecięcej. O. Zbigniew potrafi zachęcić i zaktywizować najmłodszych a wszyscy najaktywniejsi jej uczestnicy zostają wyróżnieni drobnymi upominkami, które losowanie są pod koniec Mszy św.

Poniżej zdjęcia z Mszy św. z udziałem dzieci odprawionej w ostatnią niedzielę 15 października 2023 r. 

Wszystkie dzieci gorąco zapraszamy! Dołączcie do nas w niedzielę o godz. 10.30!

Facebook
Twitter