Niedziela Najświętszej Trójcy – 30.05.2021r.

Dzisiaj w naszej Archidiecezji kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.

W poniedziałek, 31 maja serdecznie zapraszamy na odpust tytularny naszej Bazyliki – Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Uroczysta suma odpustowa pod przewodnictwem OO. Reformatów rozpocznie się o godz. 1900. Po Mszy św. procesja eucharystyczna na krużgankach naszego klasztoru. Msze św. tego dnia wg. porządku dnia powszedniego. Kancelaria parafialna i furta klasztorna tego dnia będą nieczynne.

Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które w naszej Bazylice odprawiane będą codziennie o godz. 1830.

W czwartek, 3 czerwca, przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało.  Msze św. w tym dniu będą odprawiane według porządku niedzielnego. Po Mszy św. o godz. 1630 wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem, która przejdzie ulicami: Karmelicką, Batorego, Sobieskiego, Siemiradzkiego, Łobzowską i Garbarską powróci do kościoła. Do udziału w procesji zapraszamy wszystkich parafian i mieszkańców miasta. Bardzo prosimy o zaangażowanie się w procesję, wzięcie feretronów i sztandarów. Chętnych prosimy o zgłoszenie się przed Mszą Świętą do Kaplicy Brackiej. Prosimy także dzieci do sypania kwiatów. Udekorujmy także okna naszych mieszkań symbolami religijnymi. Prosimy o usunięcie, w miarę możliwości, samochodów z okolic ołtarzy. Tego dnia kancelaria parafialna i furta klasztorna będą nieczynne.

W liturgii w tym tygodniu obchodzimy także:

  • we wtorek – wspomnienie św. Justyna, męczennika;
  • I piątek miesiąca – Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 1900;
  • I sobota miesiąca – Msza św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 1630.

Młodzież z Karmelitańskiego Dzieła Miłosierdzia dziękuje za wsparcie kiermaszu ciast, z którego dochód przeznaczony jest na pomoc w usamodzielnieniu mam mieszkających w Domu Samotnej Matki. Dzięki Wam udało się zebrać kwotę 3090 zł.

W każdą niedzielę o godz. 1545 zapraszamy do Kaplicy Brackiej na modlitwę różańcową, w czasie której modlimy się w intencji Ojca Świętego, biskupów i kapłanów, a także o nowe powołania do służby w kościele, jak również polecamy zmarłych duszpasterzy.

Niech Matka Boża Piaskowa wyprasza każdemu z nas dar Bożego błogosławieństwa. Wszystkim Wam i Waszym bliskim życzymy dobrej niedzieli i tygodnia!

Facebook
Twitter