II Niedziela po Narodzeniu Pańskim – 03.01.2021r.
2 stycznia 2021
II Niedziela zwykła – 17.01.2021r.
16 stycznia 2021

Niedziela Chrztu Pańskiego – 10.01.2021 r.

Dzisiejsza Niedziela Chrztu Pana Jezusa kończy obchody okresu Bożego Narodzenia. Zachęcamy do podtrzymywania polskiej tradycji śpiewania kolęd do dnia 2 lutego, do święta Ofiarowania Pana Jezusa.

W poniedziałek Msza św. o jedność w narodzie za wstawiennictwem św. Królowej Jadwigi o godz. 1630.

W piątek 15 stycznia wspominać będziemy pierwszą rocznicę śmierci o. Michała Wojnarowskiego O. Carm., wieloletniego spowiednika naszej bazyliki. Pamiętajmy w modlitwie prosząc dla niego o dar nieba.

Z racji ogłoszonego przez Ojca Świętego Franciszka Roku Św. Józefa, każdego dnia przed Mszą św. o godz. 1630 odmawiamy Litanię ku czci tego wielkiego orędownika Kościoła. Msza św. ku czci św. Józefa w każdą środę o godz. 800.

Przypominamy również, że sprawowane są także Msze św. wotywne ku czci:

  • św. Anioła z Sycylii we wtorki o godz. 1200,
  • bł. o. Hilarego we czwartki o godz. 1200,
  • św. Judy Tadeusza we czwartki o godz. 1900,
  • zaś w każdą środę o godz. 1830 trwamy na wieczystej nowennie ku czci Matki Bożej Piaskowej, a po niej o godz. 1900 Msza św. zbiorowa.

Z powodu sytuacji pandemii w tym roku nie organizujemy tradycyjnych wizyt kolędowych. Otwarci jesteśmy jednak w miesiącu styczniu na „kolędę”, w tych rodzinach, które zaproszą kapłana do swojego domu lub na wizyty duszpasterskie z błogosławieństwem domu w późniejszym terminie. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej osobiście lub telefonicznie.

Dzieło Pomocy św. Ojca Pio składa serdeczne podziękowania wiernym za hojność i ofiarę złożoną na pomoc osobom bezdomnym podczas Uroczystości Objawienia Pańskiego. Uzbierano kwotę w wysokości 3069 zł. Z serca dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za wrażliwość na los osób najuboższych i okazane wsparcie.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i opieki Pani Krakowa na nadchodzący tydzień.