IV Niedziela zwykła – 31.01.2021r.

We wtorek, 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane także tradycyjnie świętem Matki Bożej Gromnicznej. Jest to również dzień modlitw za osoby konsekrowane, a także o powołania do życia zakonnego. Dzień Życia Konsekrowanego Kościół powszechny obchodzi od 1997 roku. Został on ustanowiony przez św. Jana Pawła II i jest poświęcony modlitwie za osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom. Tego dnia zapraszamy do naszej Bazyliki na uroczystą Mszę św. o godz. 1900, aby wspólnie, wraz z przedstawicielami zgromadzeń zakonnych z terenu naszej parafii, modlić się w intencji osób konsekrowanych i wypraszać dar nowych powołań.

Kolekta z tego dnia będzie przeznaczona na potrzeby wspólnot zakonnych kontemplacyjnych – klauzurowych.

 W liturgii w Kościele w tym tygodniu obchodzimy także:  

  • w piątek: wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Na każdej Mszy św. pobłogosławimy przyniesione chleby i bułki.
  • w sobotę: wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:

  • we czwartek nabożeństwo Godziny Świętej o godz. 1830, o godz. 1900 Msza św. o Najświętszej Eucharystii a po niej Adoracja Najświętszego Sakramentu, na którą serdecznie zaprasza młodzież karmelitańska;
  • w piątek Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt Ofiarowania się Sercu Zbawiciela o godz. 1900;
  • w sobotę Msza św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 1630.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie poszkodowanych i ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji. Dzięki Waszej ofiarności zebraliśmy kwotę 3330,00 zł.

Dziękujemy wszystkim naszym parafianom za modlitwę i uczestniczenie w uroczystościach pogrzebowych śp. o. Romana Dąbrowskiego. Zapis wideo Mszy św. pogrzebowej udostępniony jest na naszej stronie parafialnej.

W piątek, 29 stycznia do Domu Ojca odszedł śp. Karol Czerwień – tata naszego Ojca Przeora Zbigniewa. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w najbliższy poniedziałek w Chyżnem o godz. 1130. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i opieki Pani Krakowa na nadchodzący tydzień.

_____________________________________________________________________________________________________________________

Słowo Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego przed uroczystością święceń Biskupa Nominata Roberta Chrząszcza

Kraków, dnia 29 stycznia 2021 r.

Umiłowani Siostry i Bracia w Chrystusie,

w listopadzie ubiegłego roku z radością powiadomiłem społeczność Archidiecezji Krakowskiej, że Jego Świątobliwość Papież Franciszek, w odpowiedzi na duszpasterskie wyzwania naszego Kościoła, ustanowił jego biskupem pomocniczym Księdza Roberta Chrząszcza, dotychczas posługującego na misjach w brazylijskim Rio de Janeiro, mianując go zarazem biskupem tytularnym Forconium. Ojciec Święty zachęcił go do podjęcia „służby Ludowi Bożemu z dobrocią, wypraszając wstawiennictwa Świętego Jana Pawła II
i wszystkich świętych oraz błogosławionych Archidiecezji”. Podejmując razem z nowo powołanym Biskupem to wskazanie prosimy, by wierni Archidiecezji Krakowskiej oraz duchowieństwo w okresie jego przygotowania do przyjęcia sakry zjednoczyli się w gorliwej modlitwie o udzielenie mu w pełni darów Bożego Ducha.

Uroczystość przyjęcia przez niego święceń biskupich odbędzie się w Sanktuarium św. Jana Pawła II Wielkiego w Krakowie dnia 6 lutego 2021 roku o godz. 10.00. Przebieg celebracji będzie można śledzić także w Programie 3 Telewizji Polskiej oraz na kanale Telewizji Trwam.

Polecam również, by w niedzielę następującą po uroczystości święceń, czyli w dniu 7 lutego 2021 r., w każdej parafii Archidiecezji Krakowskiej dołączono do Modlitwy powszechnej wezwanie w intencji nowo powołanego Biskupa Roberta oraz jego apostolskiej misji.

Z pasterskim błogosławieństwem

X Marek Jędraszewski

Arcybiskup Metropolita Krakowski

 

Facebook
Twitter