IV Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Letare – 14 marca 2021r.

W piątek, 19 marca przypada Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msze św. tego dnia wg. porządku dnia powszedniego. Serdecznie zapraszamy na modlitwę za przyczyną tego wielkiego patrona do naszej Bazyliki. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przypominamy też, że każdego dnia tego roku, ogłoszonego przez Ojca Świętego Franciszka jako Rok Jubileuszowy św. Józefa, przed Mszą św. o godz. 1630 modlimy się wspólnie Litanią ku jego czci.

Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa pokutne Wielkiego Postu.

 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej:

– dla dzieci w czwartki o godz. 1730

– dla młodzieży w piątki o godz. 2000

– dla dorosłych we wtorki i w piątki (ze śpiewem kalwaryjskim) o godz. 1800

Nabożeństwo Gorzkich Żali z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 1800.

Młodzież z Karmelitańskiego Dzieła Miłosierdzia dziękuje za wsparcie podczas kiermaszu kwiatów. Dzięki Waszej ofiarności udało się zebrać kwotę 2501,50 zł. Dochód z kiermaszu przeznaczony będzie dla młodzieży jadącej z naszą parafią na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie, gdzie po raz kolejny chcemy reprezentować Kraków i naszą Parafię.

Młodzież, która chciałaby włączyć się w przygotowania do wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży w Portugalii jest zaproszona na spotkania Karmelitańskiego Dzieła Miłosierdzia, które odbywają się w ostatnie środy miesiąca o godz. 1900 w Eliaszówce.

KDM organizuje także, przy współudziale Dzieła Pomocy o. Pio, zbiórkę plecaków, odzieży sportowej dla osób bezdomnych. Zbiórka potrwa do 28 marca, a dary można przynosić na furtę klasztorną.

Zachęcamy do składania jałmużny wielkopostnej do puszki pod chórem. Będzie ona przeznaczona na pomoc w przygotowaniu Świąt Wielkanocnych dla ubogich rodzin naszej parafii.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i opieki Pani Krakowa na nadchodzący tydzień.

zał.-nr.-1-Apel-o-poszanowanie-niedzieli-w-1700-rocznicę

Facebook
Twitter