IV Niedziela Wielkiego Postu – 22.03.2020

W dniu wczorajszym jeden z naszych pracowników wykazywał objawy infekcji koronawirusa i został skierowany przez lekarza na obserwację. Z uwagi, że każdy z zakonników miał z nim kontakt dla ochrony zdrowia i życia wszystkich, którzy do nas uczęszczają podjęliśmy decyzję o kwarantannie. Kościół pozostanie otwarty, lecz nie będziemy  odprawiać Mszy św. Wszystkie Msze św., które zostały zamówione zostaną odprawione o wyznaczonej godzinie w kaplicy zakonnej. Za wszelkie niedogodności szczerze przepraszamy.

Karmelici

 

Zachęcamy do różnych form modlitwy osobistej w intencji ustania epidemii oraz ochronę naszych rodzin.  Odpowiedzmy na apel Ks. Abp Stanisława Gądeckiego i gromadźmy się w naszych domach na wspólnej modlitwie różańcowej o godz. 2030.

Przypominamy, że polskie media transmitują Msze św.

Niedziela 22 marca 2020 r.

700 – TVP 1

900 – Polskie Radio, Program Pierwszy

930 – TV TRWAM

1100 – TVP 1

1300 – TVP POLONIA

Od poniedziałku 23 marca do soboty 28 marca 2020 r.

700 – z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach – TVP 1

1330 – z Sanktuarium Jasnogórskiego – TV TRWAM

Ponadto transmisje Mszy św. i nabożeństwa wielkopostne będą dostępne za pośrednictwem innych telewizji, stacji radiowych oraz w internecie.

 

W środę 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień ten jest także przeżywany jako Dzień Świętości Życia.  Także tego dnia z inicjatywy Stowarzyszenia Marsz Niepodległości  zostanie dokonany Akt zawierzenia Polski i nas samych Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

 

Penitencjaria Apostolska opublikowała wczoraj dokument dotyczący sytuacji osób dotkniętych koronawirusem. W dekrecie Penitencjarii Apostolskiej czytamy: “Udziela się odpustu zupełnego wiernym zarażonym koronawirusem, pozostającym w reżimie kwarantanny, w zakładach leczniczych czy we własnych domach pod nadzorem służb sanitarnych jeśli z duszą wolną od jakiegokolwiek grzechu, zjednoczą się duchowo poprzez środki komunikacji z celebracją Mszy świętej, nabożeństwem Różańca, Drogi Krzyżowej czy z innymi formami pobożności, albo jeśli przynajmniej odmówią Wierzę w Boga, Ojcze nasz oraz modlitwę do Błogosławionej Dziewicy Maryi, ofiarując tę próbę w duchu wiary w Boga i w miłości do braci, z chęcią wypełnienia zwykłych warunków odpustu (spowiedź sakramentalna, komunia eucharstyczna i modlitwa według intencji Ojca świętego) jak tylko będzie to możliwe”.

Odpustem są także objęci „pracownicy służby zdrowia, członkowie rodziny i ci, którzy na wzór Dobrego Samarytanina, narażając się na ryzyko zarażenia, opiekują się pacjentami zakażonymi koronawirusem.

Także wszyscy wierni mają możliwość odpustu zupełnego, którzy „modlą się o zanik epidemii, ulgę w cierpieniu dla tych co chorują oraz życie wieczne dla tych, których Pan powołał do siebie”, na Różańcu, odprawiając Drogę Krzyżową, uczestnicząc w Adoracji Eucharystycznej, przez pół godziny czytając Pismo Św. albo adorując Najświętszy Sakrament, odmawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

 

Niech Maryja, Pani Krakowa otoczy nas swoją matczyną opieką i uprosi łaski potrzebne w tym trudnym dla nas wszystkich czasie.

Facebook
Twitter