IV Niedziela Wielkanocna – 25.05.2021r. – Niedziela Dobrego Pasterza

Dzisiaj w Niedzielę Dobrego Pasterza przypada Światowy Dzień Modlitw o powołania i rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i do Życia Konsekrowanego. Także dzisiaj przypada święto św. Marka, ewangelisty, a swoje imieniny obchodzi J. Eksc. Ks. Abp Marek Jędraszewski, którego polecamy opiece Matki Najświętszej.

W czwartek, 29 kwietnia obchodzić będziemy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej, ustanowiony na pamiątkę cudownego uwolnienia z obozu koncentracyjnego w Dachau. Kapłani ci, byli przekonani, że stało się to za sprawą św. Józefa, któremu oddali się pod opiekę. Wśród nich byli także karmelici. Do dziś żyjący wypełniają swoje zobowiązania ślubowania i pielgrzymują do Kalisza, zawierzając się św. Józefowi.

Także w czwartek, 29 kwietnia o godz. 1600 zapraszamy na „Rekolekcje życia wewnętrznego”. Tematem kolejnego spotkania jest: „Zjednoczenie z Bogiem”. Wszystkich, którzy pragną i szukają Boga w swoim życiu, oczekujemy w klasztornych krużgankach.

W piątek, 30 kwietnia rozpoczynamy w naszej Bazylice nabożeństwa majowe. Niech uczestnictwo w nich będzie wyrazem naszej miłości i przywiązania do Matki Bożej. Nabożeństwa odprawiane będą codziennie o godz. 1830.

W Liturgii w tym tygodniu obchodzimy:

  • w środę – wspomnienie dowolne św. Ludwika Marii Grigonion de Monforta, bł. Hanny Chrzanowskiej oraz św. Joanny Beretty Molla.
  • we czwartek – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy;
  • w sobotę – wspomnienie św. Józefa – rzemieślnika. Z racji przypadającej tego dnia pierwszej soboty miesiąca Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej o godz. 1630, a po niej nabożeństwo wynagradzające.

W sobotę, 1 maja od godz. 2000 do 600 rano w niedzielę zapraszamy do naszej Bazyliki do Kaplicy Brackiej na nocne czuwanie różańcowe w intencji naszej Ojczyzny, a także o rychłe zakończenie pandemii. Naszą modlitwę ofiarujemy jako wynagrodzenie i zadośćuczynienie za grzechy naszego narodu i całego świata. Chętnych na czuwanie prosimy o kontakt pod nr. telefonu: 602 644 800.

W niedzielę 2 maja przypada Dzień Flagi Rzeczypospolitej. W tym dniu módlmy się w sposób szczególny w intencji Polaków mieszkających za granicą.

Niech Matka Boża Piaskowa, Królowa Polski wyprasza każdemu z nas dar Bożego błogosławieństwa! Wszystkim Wam i Waszym bliskim życzymy dobrej niedzieli i tygodnia!

 

 

Facebook
Twitter