II Niedziela zwykła – 19.01.2020 r.
18 stycznia 2020
IV Niedziela zwykła – 02.02.2020 r.
1 lutego 2020

III Niedziela zwykła – 26.02.2020 r.

Dzisiejsza niedziela, z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka, po raz pierwszy będzie obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. „Ustanawiam zatem – pisze Franciszek Liście Apostolskim w formie Motu Proprio «Aperuit illis» trzecią niedzielę zwykłą w ciągu roku jako poświęconą celebracji, refleksji oraz krzewieniu słowa Bożego. Ta Niedziela Słowa Bożego staje się odpowiednim momentem tego okresu roku, w którym jesteśmy wezwani do wzmocnienia więzi z wyznawcami judaizmu oraz do modlitwy o jedność chrześcijan. Nie jest to przypadek: celebrowanie Niedzieli Słowa Bożego wyraża charakter ekumeniczny, ponieważ Pismo Święte wskazuje tym, którzy się w nie wsłuchują, drogę do przebycia, aby dojść do trwałej i autentycznej jedności”. Tego dnia przypada również Światowy Dzień Trędowatych oraz Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce.

Zapraszamy dzisiaj na koncerty kolędowe w naszej Bazylice:

  • Po Mszy św. o godz. 16.30 – Koncert kolęd w wykonaniu Chóru Harfa, działającego przy naszej Bazylice.
  • Podczas Mszy Św. o godzinie 19.00 będzie się z nami modlił chór Recto Tono pod dyrekcją Pawła Heroda, który po Eucharystii zaprasza na krótki koncert.

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiącazapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo wynagradzające o godz. 16.30.

W Liturgii w tym tygodniu wspominać będziemy:

– we wtorek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła,

– w piątek – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera.

W przyszłą niedzielę przypada Święto Ofiarowania Pańskiego. Tego dnia już po raz XXIV obchodzić będziemy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Składka na tacę z tego dnia przeznaczona jest na zakony klauzurowe.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i opieki Pani Krakowa na nadchodzący tydzień.