III Niedziela zwykła – 23.01.2021r.

Dzisiejsza niedziela (III Niedziela zwykła) Listem Apostolskim „Aperuit illis” papieża Franciszka z dnia 30.09.2019r. została ustanowiona Niedzielą Słowa Bożego. Sięgajmy często po lekturę Pisma Świętego. Św. Hieronim, który dokonał pierwszego tłumaczenia Biblii na j. łaciński, pisał, że nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Boga. Niech Słowo Boże każdego dnia będzie dla nas inspiracją i przynosi nam i naszym bliskim pokój i nadzieję.

 W liturgii w Kościele w tym tygodniu obchodzimy:

  • w poniedziałek święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła;
  • we wtorek wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa;
  • we czwartek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.

W sobotę, 30 stycznia zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej Szkaplerznej i przyodzianych Szkaplerzem świętym na spotkanie modlitewno – formacyjne Świeckiej Rodziny Karmelitańskiej. Rozpoczęcie spotkania w Kaplicy Matki Bożej Piaskowej o godz. 1000.

W każdą środę do Uroczystości św. Józefa, Oblubieńca NMP, przed Mszą św. o godz. 1630 odprawiamy dziewięciośrodową nowennę ku czci tego wielkiego świętego. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W dzisiejszą niedzielę zgodnie z prośbą Przewodniczącego KEP podczas każdej Mszy św. modlimy się w intencji poszkodowanych i ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji. Do puszki pod chórem można złożyć ofiarę na rzecz pomocy, tym którzy ucierpieli w tym zdarzeniu.

 Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i opieki Pani Krakowa na nadchodzący tydzień.

Facebook
Twitter