II Niedziela Wielkiego Postu – 08.03.2020
7 marca 2020
IV Niedziela Wielkiego Postu – 22.03.2020
21 marca 2020

III Niedziela Wielkiego Postu – 15.03.2020

Od dzisiejszej niedzieli do środy włącznie w naszej wspólnocie parafialnej zaplanowane były Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych. W związku na zaistniałą sytuację epidemiologiczną nauki rekolekcyjne w kościele nie odbędą się.

Nauki będzie można wysłuchać dziś po południu, a od poniedziałku po godz. 900 na naszej stronie klasztornej, do czego zachęcamy. Rekolekcje wygłosi ks. Tomasz Podlewski, kapłan diecezji częstochowskiej. Serdecznie go witamy w naszej wspólnocie parafialnej i obejmujemy naszą modlitwą, prosząc o światło Ducha św.

Pamiętajmy, że rozporządzenie Ministerstwa Zdrowia zobowiązuje nas do zachowania ograniczeń co do zgromadzeń powyżej 50 osób o charakterze publicznym, państwowym i religijnym. Bardzo prosimy, aby nie stawiać nas w niezręcznej sytuacji i przestrzegać zgromadzeń w kościele do 50 osób.

Wszystkie Msze św. będą odprawiane jak zwykle. Natomiast nabożeństwa wielkopostne: Gorzkie Żale i Drogi Krzyżowe zostają odwołane do 29 marca.

Także spotkania grup parafialnych, kandydatów do bierzmowania oraz Msza św. Mistagogiczna dla dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zostają odwołane do 29 marca. Nowe daty podamy w późniejszym terminie.

Wszystkich wiernych zachęcamy jednak do indywidualnej modlitwy. Od jutra codziennie w naszej bazylice w głównym ołtarzu będzie całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu (od godz. 600 do 1900) do 29 marca. W przypadające w tym terminie niedziele w godz. 1400 do 1900 z wyłączeniem Mszy św. o godz. 1630.

Odpowiadając także na apel Ks. Abp Stanisława Gądeckiego gromadźmy się także w naszych domach na wspólnej modlitwie różańcowej o godz. 2030. Upraszajmy łaskę powstrzymania koronawirusa oraz ochronę naszych rodzin.

Informujemy, że polskie media transmitują Msze św.

Niedziela 15 marca 2020 r.

700 – TVP 1

900 – Polskie Radio, Program Pierwszy

930 – TV TRWAM

1100 – TVP 1

1300 – TVP POLONIA

Od poniedziałku 16 marca do niedzieli 22 marca 2020 r.

700 – z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach – TVP 1

Od poniedziałku 16 marca do piątku 20 marca 2020 r.

2000 – z Jasnej Góry w intencji ustania epidemii – TVP 3, pasmo ogólnopolskie oraz na kanale YouToube dostępnym na stronach internetowych: www.jasnagora.pl i www.episkopat.pl

Ponadto transmisje Mszy św. będą dostępne za pośrednictwem innych telewizji, stacji radiowych oraz internecie.

Kwesta na rzecz pomocy przy rozbudowie Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie w Łopiannie dziś nie odbędzie się.

We czwartek 19 marca przypada Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP. Św. Józef jest głównym patronem Polskiej Prowincji Karmelitów.

W minioną niedzielę podczas kiermaszu z okazji Dnia Kobiet zebrano kwotę 5025,50 zł, która zostanie przekazana dzieciom z Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej Sióstr Służebniczek z ul. Lenartowicza w Krakowie.

Niech Maryja, Pani Krakowa otoczy nas swoją matczyną opieką i uprosi łaski potrzebne w tym trudnym dla nas wszystkich czasie.

 

 

Zachęcamy do przeczytania Dekretów Abp Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego

Dekret_Abp_koronawirus

dekret_Abp