II Niedziela zwykła – 17.01.2021r.

W dzisiejszą niedzielę przypada XXIV Dzień Judaizmu w Kościele katolickim  w Polsce, a od 18 do 25 stycznia Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

 W liturgii w Kościele w tym tygodniu obchodzimy:

  • we wtorek wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa;
  • w środę wspomnienie bł. Angelo Paoli, karmelity i prezbitera;
  • we czwartek wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

W najbliższą środę rozpoczyna się dziewięciośrodowa nowenna ku czci św. Józefa, którą będziemy odprawiać w kolejne środy przed Mszą o godz. 1630.

W tym tygodniu w czwartek i piątek przypada Dzień Babci i Dzień Dziadka. Pamiętajmy w tych dniach o nich w serdecznej modlitwie.

Od kilku dni w naszej bazylice zostały zainstalowane przy kropielnicach dozowniki do wody święconej. Zachęcamy powrócić do tradycyjnego zwyczaju czynienia znaku krzyża przy użyciu poświęconej wody.

W przyszłą niedzielę 24 stycznia zgodnie z prośbą Przewodniczącego KEP podczas każdej Mszy św. będziemy modlić się w intencji poszkodowanych i ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji. Tego dnia do puszki pod chórem można będzie złożyć ofiarę na rzecz pomocy, tym którzy ucierpieli w tym zdarzeniu.

Wojewoda Małopolski przekazuje informację, której całość jest umieszczona na stronie internetowej parafii:

„W miniony piątek ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. Już jutro rozpoczniemy szczepienia pierwszych Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej. Osoby, które mają pytania lub chcą uzyskać więcej informacji, mogą skorzystać z bezpłatnej ogólnopolskiej infolinii – pod numerem telefonu 989.

Jednocześnie osoby, które będą chciały zaszczepić się przeciw COVID-19, ale mają trudność z dotarciem do punktu szczepień oraz osoby z niepełnosprawnościami, będą mogły skorzystać z bezpłatnego transportu zorganizowanego przez gminy”.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i opieki Pani Krakowa na nadchodzący tydzień.

List-Wojewody-Małopolskiego

Facebook
Twitter