I Niedziela Wielkiego Postu – 1.03.2020
29 lutego 2020
III Niedziela Wielkiego Postu – 15.03.2020
14 marca 2020

II Niedziela Wielkiego Postu – 08.03.2020

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy w Kościele w Polsce Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Z tej okazji można złożyć ofiarę do puszki pod chórem na Dzieło Pomocy „Ad Gentes”, a tym samym wesprzeć swą jałmużną 1903 polskich misjonarek i misjonarzy w prowadzeniu dzieł ewangelizacyjnych, charytatywnych, medycznych i edukacyjnych.

Także dzisiaj z okazji Dnia Kobiet młodzież z Karmelitańskiego Dzieła Miłosierdzia zaprasza na kiermasz kwiatów. Dochód przeznaczony będzie na dzieci z Placówki opiekuńczo – wychowawczej Sióstr Służebniczek z ul. Lenartowicza w Krakowie.

Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa pokutne Wielkiego Postu.

 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej:

– dla dorosłych we wtorki i w piątki o godz. 1800

– dla młodzieży w piątki o godz. 2000

– dla dzieci w czwartki o godz. 1730

Nabożeństwo Gorzkich Żali z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu
o godz. 1800. Przypominamy wiernym, iż za udział w nabożeństwach pasyjnych można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Zapraszamy na rekolekcje wielkopostne w naszej parafii:

– dla dorosłych: 15 – 18 marca

– dla dzieci: 23 – 25 marca

– dla młodzieży: 26 – 27 marca

 Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkania formacyjne: z rocznika pierwszego: grupa I – 9 marca i grupa II – 10 marca; z roczniak drugiego: grupa I – 9 marca, grupa II – 10 marca i grupa III – 11 marca. Rozpoczęcie wszystkich spotkań o godz. 1600.

W poniedziałek 9 marca zapraszamy na godz. 1630 na Mszę św. w intencji o jedność w narodzie za wstawiennictwem św. Jadwigi Królowej.

W środę 11 marca zapraszamy na Spotkanie Grupy modlitewnej „Betania” o godz. 1700 w salce na krużgankach naszego klasztoru.

Także w środę zapraszamy na kolejny Wieczór Uwielbienia. Rozpoczęcie o godz. 1900 Mszą św. Po Eucharystii adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa wstawiennicza

We czwartek 12 marca, podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej dla dzieci, uczniowie z trzecich klas Szkoły Podstawowej im. Piotra Michałowskiego i Muzycznej Szkoły Podstawowej, przygotowujący się do przyjęcia w naszej Bazylice I Komunii Św., otrzymają książeczki do nabożeństwa.

We czwartek 12 marca zapraszamy na spotkanie artystyczno – hagiograficzne „Oblicza Imion” Teatru Hagiograf o godz. 1730 w Kaplicy Brackiej.

W sobotę 14 marca o godz. 900 – Msza św. i Spotkanie liturgiczne dla dzieci przygotowujących się do wczesnej Komunii św. i ich rodziców.

Zapraszamy na pielgrzymkę do Wołynia i na Podole w czerwcu br. organizowaną przez nasz klasztor. Szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem.

W przyszłą niedzielę 15 marca Siostry Elżbietanki przeprowadzą kwestę na rzecz pomocy przy rozbudowie Domu Pomocy Społecznej Dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie w Łopiannie. Dziękujemy już teraz za wsparcie tej inicjatywy.

 Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka serdecznie zapraszam na jubileuszową, 40. Pielgrzymkę Obrońców Życia Człowieka na Jasną Górę w sobotę 21 marca 2020 r. pod hasłem „Każdy człowiek ma prawo do życia. Bez wyjątków!”. Stowarzyszenie organizuje bezpłatny przejazd do Częstochowy z Krakowa i z Wieliczki. Zapisów można dokonać pod nr tel. 12 421 08 43.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i opieki Pani Krakowa na nadchodzący tydzień.