Niedziela Świętej Rodziny – 27.12.2020r.
26 grudnia 2020
Niedziela Chrztu Pańskiego – 10.01.2021 r.
9 stycznia 2021

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim – 03.01.2021r.

W środę 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy. Msze św. sprawowane będą według porządku niedzielnego. Taca tego dnia przeznaczona będzie na cele misyjne. Kancelaria parafialna i furta klasztorna będą nieczynne.

W ramach obchodów Uroczystości Objawienia Pańskiego będą z nami wolontariusze, którzy przed wejściem do kościoła będą rozdawać śpiewniki i korony. Materiały będą pomocą w duchowym i rodzinnym przeżyciu Uroczystości Trzech Króli. Tradycją Orszaku Trzech Króli jest też wspieranie dzieł charytatywnych, dlatego wolontariusze będą zbierać datki na Dzieło Pomocy św. Ojca Pio, które niesie pomoc doraźną i specjalistyczną ponad 2000 osobom bezdomnym w Krakowie.

W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

  • 7 stycznia – I czwartek miesiąca – Nabożeństwo Godziny Świętej w intencji nowych powołań o godz. 1830; tego dnia zapraszamy wraz z Siostrami Służebniczkami młodzież na Adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 1900. Będziemy się modlić o rozpoznanie powołania dla młodych ludzi oraz powołania do służby w Kościele. Adoracja potrwa do godz. 2100;
  • 8 stycznia, w piątek – święto św. Piotra Tomasza, biskupa;
  • 9 stycznia, w sobotę – święto św. Andrzeja Corsini, biskupa;
  • przyszła niedziela, 10 stycznia – Niedziela Chrztu Pańskiego, kończąca okres Bożego Narodzenia.

Z powodu sytuacji pandemii w tym roku nie organizujemy tradycyjnych wizyt kolędowych. Otwarci jesteśmy jednak w miesiącu styczniu na „kolędę”, w tych rodzinach, które zaproszą kapłana do swojego domu lub na wizyty duszpasterskie z błogosławieństwem domu w późniejszym terminie. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej osobiście lub telefonicznie.

 Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i opieki Pani Krakowa na nadchodzący tydzień oraz cały Nowy 2021 rok.