I Niedziela Adwent – 01.12.2019 r.
30 listopada 2019
III Niedziela Adwentu – 15.12.2019 r. Niedziela Gaudete
14 grudnia 2019

II Niedziela Adwent – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – 01.12.2019

W dzisiejszą niedzielę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Podczas Mszy św. o godz. 1630 i 1900 można przystąpić do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Dzisiaj przypada również dzień modlitwy za Kościół na Wschodzie. Pomocą materialną zaś będziemy mogli wesprzeć parafię św. Anny na Ukrainie w przyszłą niedzielę, skąd przyjedzie do nas i Słowo Boże wygłosi o. Roman Dąbrowski.

W adwencie zapraszamy na Msze św. roratnie, które odprawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 600. W środę roraty ze szczególnym udziałem młodzieży. Dzieci i rodziców zapraszamy na roraty we wtorki o godz. 1715.

W najbliższy wtorek na Mszy św. roratniej dzieci z Muzycznej Szkoły Podstawowej i Szkoły im. P. Michałowskiego przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają Szkaplerz św.

Kandydatów przygotowujących się w naszej Bazylice do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy w tym tygodniu na spotkania:

Rok II: grupa I – 9 grudnia, godz. 1600; grupa II – 10 grudnia, godz. 1600.

W środę spotkanie grupy modlitewnej „Betania” w Sali na krużgankach klasztoru o godz. 1715.

W środę także Wieczór Uwielbienia. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 1900. Po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uzdrowienie.

We czwartek zapraszamy serdecznie na spotkanie artystyczno – hagiograficzne z cyklu „Piękno godności osoby ludzkiej” przygotowane przez Teatr Hagiograf im. św. Teresy od Dzieciątka Jezus z okazji rozpoczynającego się roku 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II.

Trwa akcja „Rodzina Rodzinie” polegająca na jednorazowym adoptowaniu rodziny i obdarowaniu jej świątecznym prezentem. Na pomoc oczekuje jeszcze 18 rodzin i osób starszych. Do akcji można zgłaszać się do 15 grudnia w zakrystii, na furcie lub w Grupie Charytatywnej we wtorki od 1630 do 1730.

Świece Adwentowe – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oraz opłatki, można nabyć dziś pod chórem, a w tygodniu na furcie klasztornej.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w piątek – św. Łucji, dziewicy i męczennicy; w sobotę – święto św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i opieki Pani Krakowa na nadchodzący tydzień.