VII Niedziela zwykła – 23.02.2020 r.
22 lutego 2020
II Niedziela Wielkiego Postu – 08.03.2020
7 marca 2020

I Niedziela Wielkiego Postu – 1.03.2020

Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa pokutne Wielkiego Postu.  Nabożeństwo Drogi Krzyżowej:

– dla młodzieży w piątki o godz. 2000

– dla dorosłych we wtorki i w piątki o godz. 1800

– dla dzieci w czwartki o godz. 1730

Nabożeństwo Gorzkich Żali z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 1800. Przypominamy wiernym, iż za udział w nabożeństwach pasyjnych można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

We czwartek 5 marca, podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej dla dzieci, uczniowie z trzecich klas Szkoły Podstawowej nr 7 i Szkoły Podstawowej Academos, przygotowujący się do przyjęcia w naszej Bazylice I Komunii Św., otrzymają książeczki do nabożeństwa.

W środę 4 marca przypada Święto św. Kazimierza, patrona Archidiecezji Krakowskiej.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:

  • we czwartek – nabożeństwo Godziny Świętej o godz. 1830;
  • w piątek – okazja do spowiedzi przed i podczas każdej Mszy św., po Mszy św. o godz. 1900 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Akt oddania się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa;
  • w sobotę – Msza św. i Różaniec w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 1600.

Młodzież z KDM serdecznie dziękuje za wsparcie kiermaszu ciast i wypieków domowych, na którym zebrano kwotę 1970 zł. Kwota w całości zostanie przekazana na karmelitańskie misje w Wenezueli. Natomiast z rozprowadzenia „Zdrapki Wielkopostnej” uzyskano kwotę 3511 zł, która wesprze młodzież w czasie wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie.

W dzisiejszą niedzielę można złożyć ofiary do puszki pod chórem na Centrum Pomocy Jana Pawła II Nie lękajcie się. Za Waszą ofiarność składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy w Kościele w Polsce Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tym dniu będzie można złożyć ofiarę do puszki pod chórem na Dzieło Pomocy „Ad Gentes”, a tym samym wesprzeć swą jałmużną 1903 polskich misjonarek i misjonarzy w prowadzeniu dzieł ewangelizacyjnych, charytatywnych, medycznych i edukacyjnych.

Także w przyszłą niedzielę z okazji Dnia Kobiet młodzież z Karmelitańskiego Dzieła Miłosierdzia zaprasza na kiermasz kwiatów. Dochód przeznaczony będzie na dzieci z Placówki opiekuńczo – wychowawczej Sióstr Służebniczek z ul. Lenartowicza w Krakowie.

Duszpasterz Związków Niesakramentalnych w Archidiecezji Krakowskiej zaprasza osoby w niesakramentalnych związkach małżeńskich na dedykowane im Rekolekcje Wielkopostne, które odbędą się w dniach 9 – 11 marca 2020 r., o godz. 1900, w kościele Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Na Wzgórzach Krzesławickich. Szczegóły na plakacie.

Ukazał się nowy numer miesięcznika parafialnego „Na Piasku”. Zachęcamy do jego lektury.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i opieki Pani Krakowa na nadchodzący tydzień.