XXXIV Niedziela Zwykła – Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 25.11.2018 r.
24 listopada 2018
II Niedziela Adwentu – 9.12.2018 r.
8 grudnia 2018

I Niedziela Adwentu – 02.12.2018 r.

Rozpoczął się adwent. Z tej racji zapraszamy na Msze święte roratnie, które odprawiać będziemy od poniedziałku do soboty o godz. 600. W środę roraty ze szczególnym udziałem młodzieży – po Mszy śniadanie dla młodzieży w salce w holu klasztoru. We wtorki roraty dla dzieci o godz. 1715.

We wtorek podczas Mszy roratniej dla dzieci poświęcimy i nałożymy medaliki szkaplerzne dzieciom przygotowującym się do I komunii świętej ze Szkoły Podstawowej nr 7 i Szkoły im. Piotra Michałowskiego.

W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.

  • w czwartek pamiętajmy w naszej modlitwie o intencji powołań do służby w Kościele.
  • w piątek Eucharystia ku czci Najświętszego Serca Jezusowego o godz. 1900. Okazja do spowiedzi podczas każdej Mszy św.

W sobotę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte w Bazylice wg porządku dnia powszedniego. Podczas Mszy świętych o godz. 1630 i 1900 będzie można przystąpić do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

W zeszłą niedzielę rozpoczęliśmy akcję „Rodzina Rodzinie”. Akcja polega na jednorazowym adoptowaniu rodziny i obdarowaniu jej świątecznym prezentem. Na pomoc oczekuje jeszcze 18 rodzin i osób starszych. Do akcji można zgłaszać się do 15 grudnia w zakrystii, na furcie lub w Grupie Charytatywnej we wtorki od 1630 do 1730.

Pomagamy również św. Mikołajowi w przygotowaniu prezentów dla dzieci z Sąsiadowic na Ukrainie. Potrzebne są nowe (lub w stanie idealnym) książki, przybory szkolne, klocki, zabawki i gry planszowe. Kto chciałby wesprzeć akcję prosimy o przynoszenie darów do 5 grudnia na furtę, do zakrystii lub dyżur Grupy Charytatywnej.

Rada Parafialna pragnie wyjść z inicjatywą utworzenia w naszej parafii Margaretki – ruchu modlitewnego, którego istotą jest wieczysta modlitwa za kapłanów. Osoby, które chciałyby dowiedzieć się więcej i podjąć takie zobowiązanie zapraszamy na spotkanie z parafialnym animatorem ruchu, który będzie dostępny w zakrystii po Mszach o godz. 1000, 1100 i 1200.

Młodzież lubiącą muzykę i śpiew zapraszamy do wspólnego śpiewania podczas adwentowych warsztatów muzycznych organizowanych w naszej parafii w dniach 14-16 grudnia. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej.

W minioną niedzielę młodzież z KDM podczas kiermaszu domowego ciasta zebrała kwotę 2233,10 zł. Za wsparcie wyjazdu młodzieży do Panamy składamy serdeczne podziękowania.

Świece Adwentowe – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oraz opłatki, można nabyć dziś pod chórem, a w tygodniu na furcie klasztornej.

Przyszła niedziela będzie dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Słowo Boże wygłosi tego dnia proboszcz sąsiadowickiej parafii o. Roman Dąbrowski. Ofiary, które będzie można składać do puszki będą przeznaczone na rzecz klasztoru w Sąsiadowicach na Ukrainie.

Apelujemy wraz z Policją o ostrożność w związku z licznymi oszustwami na tzw. wnuczka, policjanta, pracownika administracji, hydraulika itp. Oszuści bez żadnych skrupułów chcą wykorzystać łatwowierność osób starszych i samotnych, by wyłudzić pieniądze. W przypadku próby takiego oszustwa prosimy powiadomić policję. Zwracamy się także z prośbą o uwrażliwienie samotnych, chorych czy starszych sąsiadów na tego typu zagrożenie.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i opieki Pani Krakowa na nadchodzący tydzień.