XXXIV Niedziela Zwykła – Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 24.11.2019
23 listopada 2019
II Niedziela Adwent – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – 01.12.2019
7 grudnia 2019

I Niedziela Adwent – 01.12.2019 r.

Rozpoczął się adwent. Z tej racji zapraszamy na Msze św. roratnie, które odprawiać będziemy od poniedziałku do soboty o godz. 600. W środę roraty ze szczególnym udziałem młodzieży. We wtorki roraty dla dzieci o godz. 1715.

We wtorek podczas Mszy św. roratniej dla dzieci poświęcimy i nałożymy medaliki szkaplerzne dzieciom przygotowującym się do I Komunii świętej ze Szkoły Podstawowej nr 7 i Szkoły Podstawowej Academos. 

Kandydatów przygotowujących się w naszej parafii do Sakramentu bierzmowania zapraszamy w tym tygodniu na spotkania: 

  • Rok I: grupa I – 2 grudnia, godz. 16.00; grupa II – 3 grudnia, godz. 1600; grupa III – 3 grudnia, godz. 1700
  • Rok II: grupa I – 2 grudnia, godz. 16. 00; grupa II – 3 grudnia, godz. 1600; grupa III – 4 grudnia, godz. 1600

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:

  • w czwartek nabożeństwo Godziny Świętej o godz. 1830
  • w piątek okazja do spowiedzi podczas każdej Mszy św. Po Mszy św. o godz. 1900 Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt oddania Sercu Jezusowemu. 
  • w sobotę Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej o godz. 1630, a po niej nabożeństwo wynagradzające.

W zeszłą niedzielę rozpoczęliśmy akcję „Rodzina Rodzinie”. Akcja polega na jednorazowym adoptowaniu rodziny i obdarowaniu jej świątecznym prezentem. W tym roku w naszej parafii na pomoc czeka 21 rodzin, osób starszych i samotnych. Wszystkich pragnących pomóc biedniejszym zapraszamy do akcji. Dziś można zgłaszać się w zakrystii, a w tygodniu na furcie lub w Grupie Charytatywnej we wtorek od 1630 do 1730. Pod chórem są także dostępne torby (tytki), dla chcących pomóc anonimowo. Można je zabrać i wypełnić produktami spożywczymi lub środkami czystości, które prosimy zwracać na furtę klasztorną. Prosimy jednak, aby nie mieszać produktów spożywczych z chemicznymi.

Świece Adwentowe – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oraz opłatki, można nabyć dziś pod chórem, a w tygodniu na furcie klasztornej.

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Podczas Mszy świętych o godz. 1630 i 1900 będzie można przystąpić do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Przyszła niedziela będzie też dniem modlitwy Kościołowi na Wschodzie, zaś pomoc materialną na ten cel będzie można przekazać w niedzielę 15 grudnia. Słowo Boże wygłosi tego dnia proboszcz sąsiadowickiej parafii o. Roman Dąbrowski. Ofiary, które będzie można składać do puszki będą przeznaczone na rzecz klasztoru w Sąsiadowicach na Ukrainie. 

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i opieki Pani Krakowa na nadchodzący tydzień.