Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 23.05.2021r.

W dzisiejszą niedzielę Zesłania Ducha Świętego za pobożne odśpiewanie bądź recytację hymnu: O Stworzycielu Duchu, przyjdź, można uzyskać odpust zupełny.

W piątek, 28 maja rozpoczynamy w naszej parafii triduum przed uroczystością odpustową Nawiedzenia NMP. Do odpustu przygotowują nas przez te dni OO. Pijarzy, Paulini i Dominikanie głosząc Słowo Boże na Mszach Świętych o godz. 1900.

W poniedziałek 31 maja serdecznie zapraszamy na odpust tytularny naszej Bazyliki – Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Uroczysta Msza Święta odpustowa pod przewodnictwem OO. Reformatów rozpocznie się o godz. 1900. Po Mszy św. procesja eucharystyczna na krużgankach naszego klasztoru. Msze św. tego dnia wg. porządku dnia powszedniego. Kancelaria Parafialna i furta klasztorna tego dnia będą nieczynne.

W liturgii w tym tygodniu obchodzimy:

  • w poniedziałek – Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła;
  • we wtorek – Święto św. Marii Magdaleny de Pazzi, karmelitanki;
  • w środę – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera;
  • we czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
  • w sobotę – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy;
  • w przyszłą niedzielę – Uroczystość Najświętszej Trójcy; w naszej Archidiecezji kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.

W sobotę, 29 maja zapraszamy o godz. 1000 do Kaplicy Brackiej na spotkanie formacyjne Świeckiej Rodziny Karmelitańskiej.

Dzisiaj, z okazji Dnia Matki młodzież z Karmelitańskiego Dzieła Miłosierdzia zaprasza na kiermasz ciast. Dochód z kiermaszu będzie przeznaczony na pomoc w usamodzielnieniu mam mieszkających w Domu Samotnej Matki. KDM organizuje także zbiórkę takich rzeczy jak: zastawa stołowa, garnki, sztućce, ściereczki kuchenne oraz szampony i żele pod prysznic dla dorosłych. Osoby chcące wesprzeć zbiórkę rzeczy prosimy o kontakt tel. pod nr 789 201 008 lub zgłoszenie się do stoiska w dzień kiermaszu.

W każdą niedzielę o godz. 1545 zapraszamy do Kaplicy Brackiej na modlitwę różańcową, w czasie której modlimy się w intencji Ojca Świętego, biskupów i kapłanów, a także o nowe powołania do służby w kościele, jak również polecamy zmarłych duszpasterzy.

Niech Matka Boża Piaskowa wyprasza każdemu z nas dar Bożego błogosławieństwa. Wszystkim Wam i Waszym bliskim życzymy dobrej niedzieli i tygodnia!

Facebook
Twitter