VI Niedziela Wielkanocna – 9.05.2021r.

W dzisiejszą niedzielę w naszej wspólnocie parafialnej gościmy o. Karola Amroża, kustosza relikwii św. Anioła, który w okolicznościowym kazaniu podczas każdej Mszy św., poza Mszami o godz. 1000 i 1200, przybliży nam postać tego wielkiego męczennika Karmelu.

Od dzisiaj, w każdą niedzielę o godz. 1545 zapraszamy do Kaplicy Brackiej na modlitwę różańcową, w której będziemy modlić się w intencji Ojca Świętego, biskupów i kapłanów, a także o nowe powołania do służby w kościele, jak również będziemy polecać zmarłych duszpasterzy.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które odprawiamy codziennie o godz. 1830.

W poniedziałek, 10 maja zapraszamy na godz. 1630 na Mszę św. za wstawiennictwem św. Królowej Jadwigi o jedność w narodzie polskim.

W środę, 12 maja odbędzie się spotkanie grupy modlitewnej Betania w Sali na krużgankach naszego klasztoru. Rozpoczęcie o godz. 1715.

Także w środę zapraszamy na Wieczór Uwielbienia – o godz. 1900 Msza św. z udziałem dzieci komunijnych, po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą uwielbienia i uzdrowienia.

W Liturgii w tym tygodniu obchodzimy:

  • we czwartek – wspomnienie Maryi Panny z Fatimy;
  • w piątek – święto św. Macieja, apostoła; rozpoczyna się Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy odprawiać podczas nabożeństw majowych;
  • w przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Niech Matka Boża Piaskowa wyprasza każdemu z nas dar Bożego błogosławieństwa. Wszystkim Wam i Waszym bliskim życzymy dobrej niedzieli i tygodnia!

 

Facebook
Twitter