VI Niedziela zwykła – 15.02.2020 r.
15 lutego 2020
I Niedziela Wielkiego Postu – 1.03.2020
29 lutego 2020

VII Niedziela zwykła – 23.02.2020 r.

W środę – 26 lutego – przypada POPIELEC.  Rozpoczniemy czas Wielkiego Postu. Msze św. według porządku dnia powszedniego z dodatkowymi Mszami św. o godz. 1000 i 1800. W tym dniu obowiązuje post ścisły co do ilości i jakości pokarmów. Kancelaria parafialna w Środę Popielcową będzie nieczynna.

Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa pokutne Wielkiego Postu.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej:

– dla młodzieży w piątki o godz. 2000

– dla dorosłych we wtorki i w piątki o godz. 1800

– dla dzieci w czwartki o godz. 1730

Nabożeństwo Gorzkich Żali z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 1800. Przypominamy wiernym, iż za udział w nabożeństwach pasyjnych można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Kandydatów do bierzmowania z rocznika I zapraszamy w Środę Popielcową na Mszę Świętą o godz. 1630.

W dzisiejszą niedzielę młodzież z grupy Karmelitańskie Dzieło Miłosierdzia będzie prowadzić sprzedaż domowych ciast i wypieków, z której dochód zostanie przeznaczony na karmelitańskie misje zagraniczne.

Kolejny już rok w naszej parafii będzie można nabyć Zdrapkę Wielkopostną, czyli specjalną planszę kryjącą 40 zadań do wypełniania kolejno przez dni Wielkiego Postu. Zdrapki będzie można kupić w najbliższą niedzielę na stoisku z ciastami oraz w Środę Popielcową aż do wyczerpania. Dochód ze sprzedaży zdrapki będzie równocześnie pierwszą zbiórką dla młodzieży jadącej z naszą parafią na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie.

Młodzież, która chciałaby włączyć się w przygotowania do wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży w Portugalii jest zaproszona na spotkania Karmelitańskiego Dzieła Miłosierdzia, które odbywają się w ostatnie środy miesiąca o godz. 1900 w salce parafialnej. Można również porozmawiać z członkami KDM podczas kiermaszu ciast i zapytać o możliwość dołączenia do grupy.

Bracia Kapucyni zapraszają do akcji „Wyślij pączka do Afryki”. Przyłączając się do misjonarzy podarujesz afrykańskim dzieciom zdrowie, zapewniasz im pomoc lekarską. Twój pączek sprawi też, że zjedzą ciepły posiłek i będą pić czystą wodę z nowych studni. Dzięki Tobie powstaną: szkoła, plac zabaw, boisko i kaplice. Zapoznaj się z akcją na stronie – pączek.kapucyni.pl i przyłącz się do misjonarzy!

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej dla dzieci pozbawionych opieki rodzicielskiej. Zapraszamy chętnych do kontaktu z Zespołem ds. Rodzinnej Pieczy Zastępczej ul. Piłsudskiego 29, tel. 12-422-29-94, 12-431-07-15. Informacja dotyczy wyłącznie rodzin zamieszkałych na terenie Gminy Miejskiej Kraków.

28 lutego w pierwszy piątek Wielkiego Postu w Kościele w Polsce będziemy przeżywać jako Dzień modlitwy i pokuty za grzechy wykorzystania seksualnego małoletnich. Ta inicjatywa Konferencji Episkopatu Polski jest odpowiedzią na apel Ojca Świętego: „Dziś jako lud Boży jesteśmy wezwani, by wziąć na siebie odpowiedzialność za ból naszych braci, zranionych na ciele i na duszy. (…) Zachęcam cały święty wierny lud Boży do modlitwy pokutnej i postu, zgodnie z poleceniem Pana, które rozbudza nasze sumienia, naszą solidarność i nasze zaangażowanie na rzecz kultury ochrony, oraz mówienia «nigdy więcej» wszelkim rodzajom i formom nadużyć” (Franciszek, „List do Ludu Bożego”).

W sobotę 29 lutego zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej Szkaplerznej na spotkanie Rodziny Szkaplerznej do Kaplicy Brackiej. Rozpoczęcie o godz. 1000.

Katolicka Grupa Jafa i Fundacja Prodoteo zapraszają na Konferencję dla rodziców w dniu 29 lutego od 10:00 do 16:00 na ul. Rajską 22 (Jafa). Konferencję poprowadzą Beata i Marcin Mądry ze środowiska oazowego i harcerskiego, rodzice 7 dzieci, autorzy książek dla dzieci i nastolatków.

Wśród tematów m.in.:

  • jak wzmacniać w dziecku poczucie własnej wartości,
  • jak uczyć młodzież asertywnych zachowań,
  • jak przekazywać im prawdę o celu i misji ludzkiej seksualności,
  • co robić gdy dzieci nie chcę nas słuchać.

Konferencja będzie połączona z elementami praktycznego warsztatu.

Zapisy na stronie grupajafa.pl – formularz z zapisami + informacje. Koszt 40 zł/osoby lub 60 zł/małżeństwo (w cenie kawa, herbata, lunch, opłata dla prowadzących)

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i opieki Pani Krakowa na nadchodzący tydzień.