Przeżywamy oktawę Bożego Ciała, w ramach której zapraszamy codziennie na procesję eucharystyczną po krużgankach naszego klasztoru o godz. 1830. Po procesji Msza św. o godz. 1900. Prosimy rodziców, aby przychodzili z dziećmi do sypania kwiatów oraz o asystę procesyjną.

W tym tygodniu kończy się rok szkolny. Msze św. na zakończenie roku szkolnego będą odprawione w czwartek: dla Szkoły Podstawowej nr 7 o godz. 800, dla Szkoły im. Michałowskiego o godz. 1100 oraz  w piątek dla II i XX LO o godz. 800, dla szkół PACK, Społecznej im. Krasickiego i Muzycznej II stopnia o godz. 900, dla Szkoły Muzycznej I stopnia o godz. 1030.

W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W piątek spotkanie Wolontariuszy Karmelitańskiego Dzieła Miłosierdzia o godz. 1900 w Eliaszówce.

W sobotę spotkanie Rodziny Szkaplerznej. Rozpoczęcie nabożeństwem o godz. 1000.

W przyszłą niedzielę nieszpory szkaplerzne o godz. 1830.

Także w przyszła niedzielę Krakowska Grupa Ratownicza zaprasza na bezpłatny pokaz pierwszej pomocy, badanie poziomu cukru i ciśnienia tętniczego. Zebrane ofiary będą przeznaczone na zakup sprzętu medycznego.

Od 25 czerwca do 1 lipca odbędzie się piesza pielgrzymka z Łomianek do Gietrzwałdu. Organizatorzy zapraszają do duchowego włączenia się w tą pielgrzymkę poprzez uczestnictwo w trakcie trwania pielgrzymki we Mszach Świętych, odmówienie jednej części Różańca Świętego, Litanii do MB Gietrzwałdzkiej i Litanii do św. Józefa oraz modlitwę za zmarłych w czyśćcu cierpiących. Szczegółowe informacje znajdują się w gablocie.

Dzisiaj dzieci ze scholii „EXODUS” oraz ministranci przeprowadzają zbiórkę funduszy przeznaczoną na wspólny wakacyjny wyjazd. Za wszelkie ofiary złożone dla dzieci składamy serdeczne „Bóg Zapłać”.

Życzymy wszystkim miłej niedzieli!

Przeżywamy dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W naszej archidiecezji kończy się okres komunii i spowiedzi wielkanocnej.

Zapraszamy wszystkich na Festyn „KARMELIADA”, który odbędzie się dzisiaj w ogrodach naszego klasztoru. Rozpoczęcie festynu o godz. 1200. Szczegóły na plakatach oraz stronie internetowej klasztoru.

W poniedziałek - 12 czerwca – odprawiona zostanie o godz. 1630 Msza Święta o jedność w naszej Ojczyźnie i nabożeństwo do św. Królowej Jadwigi. Msza Święta będzie celebrowana także – z racji wspomnienia 108 męczenników II wojny światowej - jako dziękczynna za dar błogosławionego o. Pawła Hilarego Januszewskiego – przeora tutejszego klasztoru.

W środę – 14 czerwca – odbędzie się spotkanie Grupy Modlitewnej „Betania”. Spotkanie w salce przy krużgankach naszego klasztoru rozpocznie się o godz. 1715.

Także w środę zapraszamy na kolejny Wieczór Uwielbienia. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 1900, następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy o uzdrowienie.

W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało.  Msze św. w tym dniu będą odprawiane według porządku niedzielnego. Kancelaria parafialna będzie nieczynna. Po Mszy św. o godz. 1630 wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem, która przejdzie ulicami: Karmelicką, Batorego, Sobieskiego, Siemiradzkiego, Łobzowską  i Garbarską powróci do kościoła. Do udziału w procesji zapraszamy wszystkich parafian i mieszkańców miasta, dzieci pierwszokomunijne i ich rodziców. Bardzo prosimy o zaangażowanie się w procesję; wzięcie feretronów i sztandarów. Chętnych prosimy o zgłoszenie się przed Mszą Świętą do Kaplicy Brackiej. Prosimy także dzieci do sypania kwiatów. Udekorujmy także okna naszych mieszkań symbolami religijnymi. Prosimy o usunięcie, w miarę możliwości, samochodów z okolic ołtarzy.

Od Uroczystości Bożego Ciała przeżywać będziemy oktawę, w ramach której zapraszamy codziennie na procesję eucharystyczną po krużgankach naszego klasztoru o godz. 1830. Po procesji Msza św. o godz. 1900. Prosimy rodziców, aby przychodzili z dziećmi do sypania kwiatów.

Nabożeństwa czerwcowe odprawiane są w naszej Bazylice codziennie o godz. 1830. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Życzymy wszystkim miłej niedzieli!

Dziś Niedziela Zesłania Ducha Świętego. Kończy się okres wielkanocny. Dziś także rocznica święceń biskupich ks. bp. Jana Szkodonia. Księdzu Biskupowi życzymy wielu łask Bożych.

W czwartek święto św. Jadwigi Andegaweńskiej – królowej, fundatorki naszego klasztoru i Bazyliki.

Nabożeństwa czerwcowe odprawiane są w naszej Bazylice codziennie o godz. 1830. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Zapraszamy wszystkich w przyszłą niedzielę na Festyn „KARMELIADA”, który odbędzie się w ogrodach naszego klasztoru. Rozpoczęcie festynu po Mszy św. z udziałem dzieci o godz. 1100. Szczegóły na plakatach oraz stronie internetowej klasztoru.

Życzymy wszystkim miłej niedzieli!