Dziś podczas każdej Mszy Świętej, odmówimy Akt Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi.

W poniedziałek o godz. 1200 zostanie odprawiona w naszej Bazylice uroczysta Msza Święta z okazji 334 rocznicy Victorii Wiedeńskiej. Organizatorem uroczystości rocznicowych jest Komitet Organizacyjny Obchodów Uczczenia 334. rocznicy Victorii Wiedeńskiej pod przewodnictwem Senator Marii Koc Wicemarszałek Senatu Najjaśniejszej Rzeczypospolitej wspólnie z Instytutem Tradycji Rzeczypospolitej i Samorządu Terytorialnego oraz II Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie.

Również w poniedziałek  Msza o jedność w narodzie za wstawiennictwem św. Królowej Jadwigi o godz. 1630.

W środę spotkanie grupy modlitewnej „Betania” w Sali na krużgankach klasztoru o godz. 1715.

Także w środę zapraszamy na Wieczór Uwielbienia, który rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 1900.

Ojcowie Cystersi wraz z Caritas Archidiecezji Krakowskiej tradycyjnie zapraszają osoby chore i niepełnosprawne oraz tych, którzy im pomagają, na pielgrzymkę do Sanktuarium w Krakowie–Mogile w piątek 15 września. O godz. 1130 Msza św.  pod przewodnictwem ks. bpa Damiana Muskusa. Przed Mszą św. o godz. 1100 Droga Krzyżowa na Placu św. Jana Pawła II i możliwość spowiedzi św. Po Mszy św. okazja uczczenia relikwii Krzyża św.

W ramach akcji modlitewnej „Różaniec do granic”, 7 października, we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, cała Polska wzdłuż liczącej 3,5 tys. km granicy ma zostać opleciona modlitwą różańcową. Nasza parafia włącza się w tę inicjatywę organizując wyjazd do parafii w Chyżnym na granicy ze Słowacją, gdzie o godz. 1100 będzie sprawowana Msza św. odpustowa, po Mszy Adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 1400 Nabożeństwo Różańcowe. Chętni mogą się zapisywać na furcie klasztornej lub w zakrystii do 24 września. Koszt ok. 30 zł.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i opieki Pani Krakowa na nadchodzący tydzień.