W naszej Bazylice trwa Nowenna do Matki Bożej Piaskowej „Pani Krakowa” przed Jej Uroczystością Narodzenia. Codziennie o godz. 1830 nowenna, a o godz. 1900 Msza św. z kazaniem. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej Piaskowej.

W poniedziałek (4 września) dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny i katechetyczny. Zachęcamy, aby rozpocząć go z Bogiem poprzez skorzystanie z sakramentów świętych prosząc o błogosławieństwo  Boże na nowy rok szkolny:

poniedziałek – 4 września

•  Godz. 800 – Szkoła Podstawowa nr 7, II LO

•  Godz. 900 – Szkoła Muzyczna II stopnia, PACK, XX LO

•  Godz. 1000 – Szkoła Muzyczna I stopnia, Szkoły im. Krasickiego

•  Godz. 1100 – Szkoły im. Piotra Michałowskiego

Środa – 6 września

•  Godz. 1000 – Zasadnicza Szkoła Zawodowa

We wtorek pierwszy powakacyjny dyżur Grupy Charytatywnej. Dyżury w każdy wtorek od godz. 1630 do 1730.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w trakcie nowenny do Matki Bożej Piaskowej.

W piątek (8 września) przypada Uroczystość Narodzenia NMP – odpust w naszej Bazylice. Wszystkich parafian i przyjaciół naszej świątyni, czcicieli Matki Bożej Piaskowej – Pani Krakowa serdecznie zapraszamy do udziału w sumie odpustowej o godz. 1800. Prosimy o asystę procesyjną. Zapraszamy do zaangażowania się w procesję i do wzięcia feretronów. Niech nasz czynny udział stanie się widzialnym znakiem czci dla Maryi.

W dniu odpustu po Mszy św. o godz. 1630 będzie można przystąpić do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Z racji odpustu w piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

W sobotę pierwsze powakacyjne spotkanie scholii dziecięcej „Exodus” o godz. 1600 w salce scholii.

W przyszłą niedzielę przypada Jubileusz Rodzin i XXV pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Zachęcamy Rodziny do uczestnictwa. Rozpoczęcie o godz. 900 drogą krzyżową (od Piłata).

Również w niedzielę Msza św. dziękczynna w rocznicę beatyfikacji błogosławionego ks. Władysława Bukowińskiego. Czuwanie modlitewne w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach rozpocznie się o godz. 1700, natomiast o godz. 1800 rozpocznie się Eucharystia pod przewodnictwem metropolity krakowskiego J.E. ks. abp. Marka Jędraszewskiego.

W ramach akcji modlitewnej „Różaniec do granic”, 7 października, we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, cała Polska wzdłuż liczącej 3,5 tys. km granicy ma zostać opleciona modlitwą różańcową. Nasza parafia włącza się w tę inicjatywę organizując wyjazd do granicy ze Słowacją. Chętni mogą się zapisywać na furcie klasztornej lub w zakrystii do 24 września.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i opieki Pani Krakowa na nadchodzący tydzień.