W środę (30 sierpnia) w naszej Bazylice rozpocznie się Nowenna do Matki Bożej Piaskowej „Pani Krakowa” przed Jej Uroczystością Narodzenia (8 września). Codziennie o godz. 18.30 nowenna, a o godz. 19.00 Msza św. z kazaniem. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej Piaskowej.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca:

  • w piątek okazja do spowiedzi podczas każdej Mszy św.
  • w sobotę Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej o godz. 16.30, a po niej nabożeństwo wynagradzające.

Od piątku (1 września) kończymy wakacyjny plan i powracamy do planu rocznego. Msze św. będą sprawowane także o godz. 6.30 i 7.30. Kancelaria parafialna i furta czynne w godzinach, jak w ciągu roku.

W poprzednią niedzielę w naszej bazylice podczas zbiórki do puszek dla dotkniętych skutkami nawałnic zebraliśmy 4000 zł. Pieniądze zostały w całości przekazane na Caritas. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Ukazał się nowy numer naszego miesięcznika. Zachęcamy do lektury. Można go zabrać ze stolika pod chórem. Przypominamy, że koszt druku jednego egzemplarza to 2 zł. Jeśli ktoś pragnie wesprzeć wydawanie czasopisma ofiary można składać do stolika z prasą.

W minionym tygodniu z naszej krakowskiej wspólnoty do wspólnoty w Lipinach odszedł o. Jarosław Pyzia O. Carm. – neoprezbiter. W jego miejsce przyszedł z Obór o. Marian Kawiński O. Carm. Obu współbraciom życzymy wszelkich Bożych darów i opieki Matki Bożej Piaskowej w codziennej pracy duszpasterskiej.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i opieki Pani Krakowa na nadchodzący tydzień.

Przeczytaj List Abpa Marka Jędraszewskiego